Psycholożka osób dorosłych, seksuolożka w trakcie szkolenia.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie kontynuuję naukę na kierunku seksuologia kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz poszerzam swoją wiedzę w zakresie interwencji kryzysowej w Instytucie Pomocy Psychologicznej ITPB. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Warszawskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej.
W pracy z drugą osobą najważniejsze jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni pełnej akceptacji i zrozumienia dla różnorodności.
Zapraszam na konsultacje osoby, które:
- Doświadczają trudności w życiu codziennym
- Przeżywają kryzys
- Doznają trudności w obszarze swojej seksualności
- Zmagają się z obniżonym nastrojem, lękiem, napięciem
- Żyją w przewlekłym stresie, czują się przemęczone
- Doświadczają trudności w relacjach międzyludzkich
- Czują się zagubione i chciałyby lepiej poznać siebie
Swoją pracę opieram na metodach terapii poznawczo – behawioralnej, jednak korzystam również z technik pochodzących z innych nurtów, tak aby jak najlepiej dopasować proponowane oddziaływania do potrzeb zgłaszającej się osoby.
Konsultacja seksuologiczna
- Oferta skierowana jest do osób dorosłych, które doświadczają różnego rodzaju trudności w sferze seksualnej. Przykładowymi wskazaniami do odbycia konsultacji seksuologicznych są:
- Zaburzenia funkcji seksualnych (np. zaburzenia erekcji, przedwczesny/opóźniony wytrysk, ból podczas stosunku, obniżenie/zwiększenie libido, trudność w osiąganiu orgazmu)
- Trudności związane ze swoją tożsamością płciową lub seksualną (np. poszukiwanie swojej tożsamości płciowej/seksualnej, brak akceptacji dla swojej seksualności, lęk przed reakcją otoczenia w związku ze swoją seksualnością)
- Lęk przed rozpoczęciem współżycia
- Chęć poprawy swojego życia seksualnego
- Dążenie do lepszego poznania swojej seksualności
Kilka pierwszych konsultacji (zwykle 1-3 spotkania) skupia się na zebraniu szczegółowego wywiadu seksuologicznego mającego na celu dokładne określenie trudności (lub obszaru do pracy) i opracowaniu strategii dalszej pomocy. Wywiad ten ma również za zadanie ewentualne wykluczenie lub wskazanie potencjalnych pozaseksualnych przyczyn zgłaszanych trudności (np. choroba somatyczna).
Zdarza się, że wstępne konsultacje wystarczają do rozwiązania zgłaszanego problemu.
Kolejne spotkania opierają się na pracy nad określoną trudnością (celem) wykorzystując różne formy terapeutyczne dopasowane do potrzeb konkretnej osoby.
Spotkania trwają 50 minut, a ich częstotliwość zależy od specyfiki zgłaszanej trudności.