Regulamin Wizyt – rezerwacja, opłaty, odwoływanie, prawa i obowiązki klienta

Regulamin Świadome Ja – Psychoterapia Piaseczno

(dotyczy pełnoletnich pacjentów)

  1. Wszystkie wizyty odbywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu ich terminu w rejestracji lub za pośrednictwem serwisu Booksy.
  2. Odwołanie wizyty na dwa dni przed jej terminem nie wiąże się z poniesieniem kosztów za wizytę.
  3. Nieodwołanie wizyty w terminie do 48 godzin przed jej rozpoczęciem, jest rozumiane jako zobowiązanie do stawienia się na niej. Niepojawienie się na wizycie skutkuje koniecznością wniesienia za nią 100% opłaty. Opłata za nieodwołaną wizytę zostanie pobrana podczas następnej umówionej sesji.
  4. W przypadku nieopłacenia nieodwołanej wizyty zastrzegamy sobie prawo do nieumawiania kolejnych wizyt.
  5. Spóźnienie się na wizytę będzie skutkowało skróceniem czasu jej trwania o długość opóźnienia. Wizyta skrócona z powodu spóźnienia kosztuje tyle samo co pełna wizyta.
  6. Jeśli na zaplanowaną sesję partnerską zjawia się tylko jeden z partnerów wizyta jest płatna tak jak była zaplanowana jako partnerska. Terapeuta, w zależności od ustaleń przyjętych z parą, może odmówić przeprowadzenia sesji bez obecności obojga/obu partnerów, co nie zwalnia z opłaty za sesję.
  7. Odwoływanie spotkań i odpłatność za nieobecności
    • Zaplanowane po rozpoczęciu terapii cykliczne spotkania są odpłatne w ramach dostępności terapeuty także w wypadku nieobecności pacjenta, poza wymienionymi poniżej wyjątkami:
      • Jeżeli wizyta nie może się odbyć, należy ją odwołać w aplikacji Booksy najpóźniej 48 godzin przed wizytą. Do tego terminu można również bez kosztowo zmienić termin wizyty.
      • Sesje, które nie odbywają się z powodu nieobecności terapeuty nie wymagają opłacenia
      • W przypadku chęci odwołania wizyty lub zmiany jej terminu informacja na ten temat musi być przekazana rejestracji w godzinach pracy placówki.
      • Sesje, które odbywają się w poniedziałek lub wtorek mogą być odwołane w poprzedzający piątek do godz. 13:00
      • Odwołanie terminu wizyty w czasie krótszym niż 2 dni robocze, lub niestawienie się na spotkanie bez informacji na ten temat, wiąże się z pełną odpłatnością za dane spotkanie, co wynika z konieczności zarezerwowania czasu specjalisty.
      • Wizyta odwołana nieregulaminowo jest odpłatna niezależnie od wydarzeń losowych takich jak np. nagłe zachorowanie, kwarantanna, trudności z dojazdem czy sprawy rodzinne.
      • W przypadku odwołania sesji przez psychoterapeutę w terminie do 48h przed planowanym spotkaniem nie jest pobierana opłata za sesję i w miarę możliwości jest proponowane spotkanie w innym terminie w tym samym tygodniu lub dodatkowe spotkanie w kolejnym tygodniu.
  8. Pacjent wyraża zgodę na wydanie paragonu fiskalnego, faktury lub innego dokumentu księgowego również w postaci elektronicznej i przesłanie go na wskazany adres mailowy.
  9. Opłaty za usługi dostępne w Świadome Ja  mogą ulegać zmianie. Pacjentów uczestniczących w psychoterapii zmiana opłaty za sesje terapeutyczne obejmuje po okresie minimum 6 miesięcy od daty wprowadzenia nowego cennika.
  10. Przerwa w terapii obejmująca dwie kolejne sesje, przy braku informacji na temat nieobecności, traktowana jest jako rezygnacja z terapii i skutkuje zwolnieniem rezerwacji terminu cyklicznych spotkań.
  11. Pacjent wyraża zgodę, żeby różni specjaliści udzielający świadczeń zdrowotnych w ramach współpracy w zespole terapeutycznym placówki mogli konsultować się w sprawie pacjenta.
  12. Specjalista gwarantuje zachowanie tajemnicy zawodowej i pełnej poufności danych osobowych stosownie do obowiązujących przepisów prawa (ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz zasad dotyczących elektronicznego przesyłania danych do systemu medycznego).
  13. W szczególnych sytuacjach, m.in. zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego oraz innych, w których psycholog/ psychoterapeuta jest prawnie do tego zobowiązany, dane osobowe pacjenta mogą zostać ujawnione właściwym organom i podmiotom na mocy przepisów wynikających z Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego, Kodeksu Karnego i innych ustaw.
  14. W stanach zagrożenia zdrowia i życia pacjenta lub innych osób specjaliści mają prawo zatrzymać pacjenta w placówce i wezwać służby ratownicze, wg art. 21. Ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego z dnia 19.08.94 r.
  15. Zapisy regulaminu mogą być raz w roku uaktualniane przez kierownictwo placówki. Aktualny regulamin obowiązuje od daty wprowadzenia zmian oraz po podpisaniu go przez pacjenta.
  16. Celem zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w obiekcie Świadome Ja, a także dla ochrony zdrowia Klientów w placówce funkcjonuje monitoring wideo. Monitoring nie funkcjonuje w pomieszczeniach, w których udzielane są świadczenia zdrowotne, w trakcie udzielania pacjentom tych świadczeń.

REGULAMIN

(dotyczący pacjentów niepełnoletnich)

  • terapia/konsultacje psychologiczne dzieci i młodzieży, psychoterapia rodzin,
    1. Zasady rezerwacji i odwoływania wizyt obwiązują jak w przypadku osób pełnoletnich.
    2. Pierwsza wizyta dla osób niepełnoletnich odbywa się bez ich udziału, na wizycie stawia się rodzic/rodzice/opiekunowie prawni w celu omówienia z psychologiem/psychoterapeutą swoich spostrzeżeń na temat trudności dziecka.
    3. Wizyta osoby niepełnoletniej może się odbyć po podpisaniu zgody przez rodzica/opiekuna prawnego.
    4. Pacijent, który ukończył 16. rok życia musi wyrazić pisemną zgodę na przeprowadzenie wizyty.
    5. Każdy klient (dziecko)/ rodzic klienta powinien posiadać na wizycie dokument potwierdzający tożsamość.
    6. Spóźnienie się na wizytę skutkuje skróceniem czasu jej trwania o długość opóźnienia.
    7. Jeśli na zaplanowaną sesję rodzinną nie stawią się wszyscy członkowie rodziny na nią umówieni, wizyta jest płatna tak, jak była zaplanowana, jako rodzinna. Terapeuta, w zależności od ustaleń przyjętych z rodziną, może odmówić przeprowadzenia sesji bez obecności wszystkich umówionych członków rodziny, co nie zwalnia z opłaty za sesję.
    8. Przerwa w terapii obejmująca dwie kolejne sesje, przy braku informacji na temat nieobecności, traktowana jest jako rezygnacja z terapii i skutkuje zwolnieniem rezerwacji terminu cyklicznych spotkań.
    9. Terapeuta ma prawo odmówić rezerwacji cyklicznego terminu i kontynuowania procesu terapeutycznego w sytuacji braku regularnego uczestniczenia pacjenta w sesjach. Jeśli specjalista uzna za zasadne pacjent może zapisać się na tryb konsultacyjny, bez stałego terminu spotkania.